Sabahattin KAYA

akcakiraz

1973 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya gelen Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya Elazığ İmam Hatip Lisesinden 1993 yılında mezun oldu. 1998 yılında tamamlamış olduğu askerlik görevinin ardından Öz Halefoğlu Petrol İşletmesinde çalışmaya başlayarak iş hayatına  aile şirketi ile adımını attı.  2008 yılında açtığı halı saha ve düğün salonu ile iş yelpazesini genişletti.

Yeni girişimcilerin iş kurmalarına destek olmak, Elazığ’da ki işsizlik oranını en aza indirmek ve yerel gelişmeyi hızlandırmak amacıyla Elazığ İş Geliştirme Merkezi’(İŞGEM) nin kurulmasına öncülük eden ve İŞGEM’in kurucu üyelerinden biri olan Kaya  bu alanda birçok çalışmaya da imza attı.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif görevlerde bulundu. Ak Partiye Üye olduktan kısa bir süre sonra AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği görevine başladı. Görevine devam ettiği sıralarda belde halkı tarafından gelen yoğun talep üzerine şehrimizin güzide beldelerinden biri olan Akçakiraz’a  belediye başkan adayı olmaya karar verdi. Akçakiraz halkının teveccühü ile Başkan seçilen Sabahattin Kaya bilgi ve birikimini kısa sürede hizmete dönüştürerek beldede de önemli proje ve gelişmelere imza attı.

Akçakiraz Belediye Başkanlığına seçilen Kaya evli ve 3 çocuk babası olup, orta seviyede İngilizce ve Arapça bilmektedir.